Grimstad është një komunëqarkun Aust-Agder, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 303 km² dhe popullsi 19809 banorë[1].

Grimstad
Grimstad gagate 2001.jpg
Stema zyrtare e Grimstad
Popullsia
 • Gjithsej19.809
Faqja zyrtarewww.grimstad.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Grimstad – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto