Haarlemmermeer është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 185.28 km² dhe popullsi 142882 banorë[2]. Hoofddorp është kryeqendra e komunës.

Haarlemmermeer
Haarlemmermeer.JPG
Flamuri i Haarlemmermeer
Stema zyrtare e Haarlemmermeer
Popullsia
 • Total142.882
Faqja zyrtarewww.haarlemmermeer.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto