Halden është një komunëqarkun Østfold, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 642 km² dhe popullsi 28063 banorë[1].

Halden
Halden Fra Festningen.jpg
Stema zyrtare e Halden
Popullsia
 • Gjithsej28.063
Faqja zyrtarewww.halden.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Halden – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto