Hikaru Kitagawa

futbolliste japoneze

Hikaru Kitagawa (北川 ひかる Kitagawa Hikaru?, lindur më 10 Maj 1997) është një futbolliste japoneze.

Hikaru Kitagawa
Të dhënat personale
Emri i plotëHikaru Kitagawa
Data e lindjes (1997-05-10) 10 Maj, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesIshikawa, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–2018Urawa Reds43(4)
2018–Albirex Niigata7(1)
Ekipi kombëtar
2017Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 5 0
Gjithsej 5 0

ReferimetRedakto

  1. ^ 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)