Hilversum

fshat në Hollandë

Hilversum është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 46.24 km² dhe popullsi 84573 banorë[1]. Hilversum është kryeqendra e komunës.

Hilversum
Raadhuis Hilversum2.jpg
Flamuri i Hilversum
Stema zyrtare e Hilversum
Popullsia
 • Gjithsej84.573
Faqja zyrtarewww.hilversum.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto