Hina Sugita

futbolliste japoneze

Hina Sugita (杉田 妃和 Sugita Hina?, lindur më 31 Janar 1997) është një futbolliste japoneze.

Hina Sugita
Hina Sugita (32346833647).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëHina Sugita
Data e lindjes (1997-01-31) 31 Janar, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–INAC Kobe Leonessa57(10)
Ekipi kombëtar
2018–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 1 0
Gjithsej 1 0

ReferimetRedakto

  1. ^ 2018 Japan Football Association(japonisht)