Hirushja (Sinderella Kül Kedisi) është film turk i vitit 1971 i realizuar nën regji të Süreyya Duru dhe me skenar të Hamdi Degirmencioglu, filmi tregon historinë e Hirushjes.

AktorëtRedakto