Hollands Kroon është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 665 km² dhe popullsi 47613 banorë[1]. Anna Paulowna është kryeqendra e komunës.

Hollands Kroon
Stema zyrtare e Hollands Kroon
Popullsia
 • Gjithsej47.613
Faqja zyrtarewww.hollandskroon.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto