Hoorn është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 53.26 km² dhe popullsi 70206 banorë[1]. Hoorn është kryeqendra e komunës.

Hoorn
Flamuri i Hoorn
Stema zyrtare e Hoorn
Popullsia
 • Gjithsej70.206
Faqja zyrtarewww.hoorn.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto