Iris është një bend electropop amerikan, i formuar nga Reagan Jones dhe Mat Morris në vitin 1993. Pas lansimit të albumit të parë Disconnect, Morris u zëvendësua nga Andrew Sega i cili e drejtoi zërin e bendit në një kah më eksperimental. Albumi i tyre i fundit, Six, u lansua në shtator 2019.

Iris
Iris the Band.jpg
Të dhëna
PrejardhjaTexas, SHBA
ZhanretElectropop, electronica, electronic rock
Vitet aktive1993 - prezent
Shtëpitë diskografikeA Different Drum, Diffusion Records, Infacted Recordings
Faqja zyrtareirismusic.com
AnëtarëtReagan Jones
Andrew Sega
Ish-anëtarëtMatthew Morris

AnëtarëtRedakto

Anëtarët aktualëRedakto

Anëtarët e mëparshëmRedakto

DiskografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto