Ishujt Medeira

Rajoni Autonom i Portugalisë në arkipelagun e Madeiras

Ishujt Madeira paraqesin grupin e ishujve vullkanik të krijuar prej fundit të oqeanit Atlantik, afër bregdetit veriperendimor afrikan. Ishujt Madeira gjenden nën administrimin portugez si distrikt tejdetar.

Ishujt Medeira
 Commons: Ishujt Medeira – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale