Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Jalilabad (kthjellim)


Jalilabad (Gjuha azere: Cəlilabad) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik Lankaran në Azerbajxhan. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej 196500 banorësh. Sipërfaqja e rajonit është 1440 km².[1] Jalilabad është kryeqëndra e rajonit.

Jalilabad
Cəlilabad
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 Lankaran
Kryeqëndra Jalilabad
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 1.440 km2
Popullsia 196.500 banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia 136,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimeRedakto

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)