Johnny Leoni

futbollist zviceran

Johnny Leoni (lindur më 30 Qershor 1984) është një futbollist zviceran.

Johnny Leoni
Të dhënat personale
Emri i plotëJohnny Leoni
Data e lindjes (1984-06-30) 30 Qershor, 1984 (36 vjeç)
Vendi i lindjesSion, Zvicra
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001-2003Sion30(0)
2003-2012Zürich158(0)
2012Omonia3(0)
2013Neftçi0(0)
2013-2014Marítimo5(0)
2014-2015Le Mont12(0)
2016AC Nagano Parceiro
Ekipi kombëtar
2011Flag of Switzerland.svg Zvicra1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin zviceran ka luajtur 1 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Zvicra
Vite Ndeshje Gola
2011 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtmeRedakto