Jussi Sydänmaa

muzikant finlandez

Jussi Antero Sydänmaa(ka lindur me 26 qershor 1972 Espoo Finland)Eshte kitaristi i bandes Hard Rock /Heavy Metal Lordi. Ka qene anetare i grupit qe ne vitin 1995.Emri i skenes se tij eshte Amen.

Jussi Sydänmaa (2018)


 Commons: Jussi Antero Sydänmaa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale