Just Sustermans (28 shtator 1597 – 23 prill 1681) i njohur edhe si Giusto Sustermans, ishte një piktor flamand që punonte në stilin Barok. Ai ishte lindur në Anwerp dhe vdiq në Firence.

Justus Sustermans
Justus Sustermans by van dyck.jpg
Justus Sustermans, nga Anthony van Dyck
Lindi më 28 Shtator 1597(1597-09-28)
Vendlindja Antwerp
Vdiq më 23 Prill 1681 (83 vjeç)
Vendvdekja Firence
I njohur për  Pikturë

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Justus Sustermans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale