KF Gramshi
Gramshi.gif
Të dhëna mbi klubin sportiv
Themelimi
Kryesia
Menexher
Anëtarë
Ngjyrat e klubit
Informacion
Adresa

Telefon
Fax
Rruga " "
, Fier

E-Mail
Internet
Ekipi i futbollit
Kategoria
Stadiumi
Drejtori repartit Hiqmet Loçi
Shefi stërvitjes Edmond Mustafaraj
Sukseset e ekipit Kampione e Shqipërisë:

Kupa e Shqipërisë: Super Kupa:

Sezoni sportiv Kategoria e Parë


Klubi Futbollistik Gramshi, (shkurt: KF Gramshi) është klub futbollistik shqiptar nga Shqipëria qe perfaqeson qytetin dhe rrethin e Gramshit.

Skuadra aktualeRedakto

Nr. Pozicioni Lojtari
  Pt Ervis Agolli
  Mb Vasiljevsk Lamaj
  Mb David Ndreu
  Mb Elis Metaj
  Mf Endri Duka
  Mf Ardit Shahini
  Mf Armando Çekrezi
  Mf Elton Çeno
  Mf Klajdi Albrahimi
  Mf marsid Dushku
  Sm Ligor Maçolli
  Sm Donald Varfi
  Sm Mario Koçiu
  Sm Ervis Kafazi
Nr. Pozicioni Lojtari
  Sm Fatjon Muhameti
  Sm Sajmir Bardhi
  Amarildo Lila
  Devi Dyli
  Elion Përfundi
  Fatjon Latifi
  Juljan Sufali
  Jurgen Dishani
  Ledio Koçi
  Leonard Toçila
  Lorenc Koçi
  Lorenc Trashi
  Tanush Murati

SuksesetRedakto

KF Gramshi nuk ka fituar asnjë trofe në Shqipëri, në sezonin 2006/07 KF Gramshi u rendit në vend të 11 në Kategorinë e Parë duke mbledhur 26 pikë me një golavarazh 23-35.

Lojtare të famshëmRedakto

Lidhje të jashtëmeRedakto