Eshtë pasardhës i klubit Bashkimi Dibran Peshkopi që u formua në vitin 1930, por u shpërbë në 1944, e cila çoi në krijimin e Klubit Sportiv Korabit në 1945 me një total prej 90 anëtarësh. Klubi ka marrë pjesë për herë të parë në Kategorine Superiore në 1963. Që ne 1963-2015 ka luajtur në Kategorine e dyte. Në ditët e sotme Trajner është Erblin Laci, Zv.Trajner është Shpetim Toska, Drejtori i klubit është Sokol Muho, Presidenti është Femi Mëziu. Mban rekordin ne kategorine e dyte me 990 minuta pa pesuar gol dhe vazhdon ne kampjonat pa asnje humbje me vetem 1 barazim dhe 14 fitore ne 15 ndeshje. DM

KS Korabi
Themeluar1930
StadiumiKorabi
Kapaciteti6000
TrajneriErblin Laci
Liga1. liqa

Historia

Redakto

Shih edhe

Redakto

Skuadra aktuale

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto

41°40′50″N 20°25′31″E / 41.680557°N 20.425261°E / 41.680557; 20.425261