Kapelle është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 49.66 km² dhe popullsi 12386 banorë[1]. Kapelle është kryeqendra e komunës.

Kapelle
Flamuri i Kapelle
Stema zyrtare e Kapelle
Popullsia
 • Gjithsej12.386
Faqja zyrtarewww.kapelle.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Zelanda