Kenan İmirzalıoğlu

(Përcjellë nga Kenan Imirzalioglu)

Kenan Imirzalioglu ka l"indur në Bala, Ankara me 18 qershor 1974, është një aktor turk Përpos "Jetë e hidhur” në të cilin luan rolin e Mehmet Kosovalisë, karrierën si aktor e ka filluar në vitin 1999 në emisionin televiziv "Deli Yürek. Pas këtij është shfaqur në filmat: Alacakaranlik, Yazi tura, Ezel, etj. Së fundmi, ka luajtur në serialin e suksesshëm turk "Karadayi" në rolin e Mahir Karas, ku bën çmos për ta shpëtuar babën e tij, Nazif Kara, i cili u fut në burg pa faj, kinse ka vrarë kryeprokurorin e shtetit. Ai luan së bashku me aktororen Berguzal Korel, në rolin e Feride Shadollu.

Kenan İmirzalıoğlu
KombësiaTurk
Ezel (Izel) 2016

Kariera si AktorRedakto

Karierën si Aktor e filloi që nga viti 1999 në serialin televiziv Deli Yurek në rolin si Yusuf Miroglu.

Filmografia dhe serialet televiziveRedakto

Serialiat dhe Filmat Roli Viti
Deli Yurek Yusuf Mirgolu 1999-2001
Deli Yurek Bumerang Cehennemi Yusuf Mirgolu 2001
Alacakaranlık Ferat 2003-2005
Yazı Tura 2004 Mini Serial
Aci Hayat Mehmet Kosovali 2005-2007
Son Osmanlı Yandım Ali Ali 2006
Kabadayı Dervan 2007
Ejder Kapani Flilm Akrep Celal 2009
Ezel Ezel Bayraktar 2009-2011
Karadayı Mahir Kara 2012-2015


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.