Al Karak (arabisht: مدينة الكرك) është një qytet në governoratin KarakJordani.

Al Karak
مدينة الكرك
Qytet
14 Al-Karak 2.JPG
Popullsia
 • Gjithsej21.678

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Al Karak – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale