Kloshtar Ivaniq

komunë në Kroaci

Kloštar Ivanić (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Kloštar Ivanić
—  Qytet  —
Kloštar Ivanić is located in Kroacia
Kloštar Ivanić
Kloštar Ivanić
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.74°0′0″V 16.42°0′0″L / 45.74000°V 16.42000°L / 45.74000; 16.42000 (Kloštar Ivanić)Koordinatat: 45.74°0′0″V 16.42°0′0″L / 45.74000°V 16.42000°L / 45.74000; 16.42000 (Kloštar Ivanić)
Popullsia 3.562 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

DemografiaRedakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3562 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3565 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3597 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.08%[2].

Projekte të tjeraRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Zagreb