Kohgiluyeh dhe Boyer-Ahmad (Persisht: استان کهگیلویه و بویراحمد) është provincë në jugperëndim të Iranit. Sipas regjistrimit të popullësisë më 2011, qyteti ka pasur 658,629 banorë.[1]

Kohgiluyeh dhe Boyer-Ahmad
استان کهگیلویه و بویراحمد
Location of Kohgiluyeh dhe Boyer-Ahmad
Popullsia
 • Total658.629

ReferimetRedakto

  1. ^ "Selected Findings of the 2011 National Population and Housing Census" (PDF). Arkivuar nga origjinali më 14 nëntor 2014. Marrë më 12 janar 2017. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)