Kontea Richmond (Skocia e Re)

Kontea Richmond është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 1244.24 km² dhe popullsi 9740 banorë.[1]

Kontea Richmond
konte
Popullsia
 • Total9.740
Faqja zyrtarewww.richmondcounty.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re