Kontea Shelburne është një konte (county) në provincën Skocia e Re, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 2464.65 km² dhe popullsi 15544 banorë.[1]

Kontea Shelburne
konte
Popullsia
 • Gjithsej15.544

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re