Kragerø është një komunëqarkun Telemark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 306 km² dhe popullsi 10584 banorë[1].

Kragerø
Kragerø1.jpg
Stema zyrtare e Kragerø
Popullsia
 • Gjithsej10.584
Faqja zyrtarewww.kragero.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Kragerø – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto