Kupa e Shqipërisë është një garë sportive që organizohet çdo vit nga organizata e ndryshme legjitime sportive në Shqipëri.

HistorikuRedakto

KupatRedakto

Kupa e futbollit e ShqipërisëRedakto

Kupa e futbollit e Shqipërisë është garë futbollistike në mes ekipeve futbollistike të Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së Parë të shqipërisë.

Kupa e basketbollit e ShqipërisëRedakto


Kupa e volejbollit e ShqipërisëRedakto


Kupa e hendbollit e ShqipërisëRedakto


Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto