Ladysmith (Kolumbia Britanike)

Ladysmith është një qytetprovincën Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 12.18 km² dhe popullsi 7538 banorë.[1]

Ladysmith
qytet
Popullsia
 • Gjithsej7.538
Faqja zyrtarewww.ladysmith.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike