Laren është një komunë në provincën Holanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 12.39 km² dhe popullsi 11342 banorë[2]. Laren është kryeqendra e komunës.

Laren
Laren Brink 17juni2006.jpg
Flamuri i Laren
Stema zyrtare e Laren
Popullsia
 • Total11.342
Faqja zyrtarewww.laren.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto