Laura Mennell lindi më 18 prill 1980 në British Columbia, Kanada. Me profesion është aktore. Ajo u zbulua më 1997 nga një kërkues talentesh gjatë një prej sfilatave të saj si modele. Është më shumë e njohur për rolet e saj në Watchmen (film) dhe Montana Sky.

Laura Mennell‎

Filmat ku ka luajturRedakto

TelevizionRedakto