Leilia Adzhametova

Atlete Ukrainese para-track
Leilia Adzhametova

Leilia Adzhametova (e lindur më 3 shtator të vitit 1994) është një atlete Ukrainase para-track e cila konkurroi në Paralympics Verore të vitit 2016 në T13 100 metra dhe 400 metra. Ajo fitoi një medalje të artë në 100 metra. [1]

ReferimeRedakto

  1. ^ "Athlete Bio". Marrë më 26 prill 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)