Leonard Canhasi është një kitarist dhe kompozitor shqiptar nga Kosova, i cili është pjestar i grupit muzikor Jericho.

JetaRedakto

VepratRedakto

FilmogragiaRedakto

  • Hope (2009), kompozitor[1]

DiskografiaRedakto

Shih edheRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Hope (2009)" (në anglisht). IMDb.

Lidhje të jashtmeRedakto

Leonard Canhasi at IMDb