Leonard daliu eshte një aktore shqiptar i lindur ne 19 maj 1957. Nga viti 2004 punon si dublues filmash vizatimore dhe ka marrur pjese ne disa filma si GUXIMTARI,PREFEKTI, PESHA E KOHES

Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.