Libohova (Filat)

fshat në Greqi

Libohovë (greqisht: Κρυονέρι/Krionéri) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1958, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Λίμποβο/Límpovo.[1]

Libohovë
Κρυονέρι
Fshat
Vendndodhja
Libohovë is located in Greqia
Libohovë
Libohovë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 41′ 57″ Veri

20° 23′ 38″ Lindje

Popullsia 40 banorë

Lidhje të jashtmeRedakto

BurimetRedakto