Lini

vendbanim
(Përcjellë nga Lin)

Lin (shq. Lini) është një fshat, që shtrihet në bregun perëndimorLiqenit të Ohrit, në afërsi të qytetit të Pogradecit. Ky fshat i përket komunës Udënisht dhe ndodhet poshtë Qafës së Thanës, mbi një gadishull të vogël, me dalje direkte në liqen.

Lin
Lin, Albania.JPG

GaleriaRedakto

Shih edheRedakto