Liridon Silka (lindi më 17 korrik 1990) është futbollistë suedezë nga Kosova i cili luan për Östers IFSuperettan.

Liridon Silka
171129 08 Silka Liridon 124833 0509.jpg
Të dhënat personale
Data e lindjes17 korrik 1990
Gjatësia1,73 m (5 ft 8 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualÖsters IF
Numri8
Karriera në rini
LSW IF
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2009LSW IF34(5)
2010–2014Motala AIF112(25)
2015–2016Jönköpings Södra IF35(1)
2017IFK Värnamo29(3)
2018-Östers IF9(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KarrieraRedakto

Silka filloi karrierën në klubin LSW IF para se të bashkohet me Motala AIF në sezonin 2010.

Në janar 2015 Silka u ble nga Jönköpings Södra IF, ku nënshkroi kontratë tre vjeçare. Në shkurt 2017, Silka u ble nga IFK Värnamo, ku ai mbeti vetëm një sezon para se të shkonte në Östers IF.[1].

ReferimetRedakto

  1. ^ "Liridon Silka klar för Östers IF". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)