Lojrat olimpike dimerore 2014 u zhvilluan në Sochi, Rusi. Ky ishte edicioni i XXII i tyre. Garat u zhvillohen nga data 7 shkurt deri më 23 shkurt 2014.

Lidhje të jashtme

Redakto
  Commons: 2014 Winter Olympics – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale