Lom është një komunëqarkun Oppland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1969 km² dhe popullsi 2496 banorë[1].

Lom
Stema zyrtare e Lom
Popullsia
 • Gjithsej2.496
Faqja zyrtarewww.lom.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimetRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Lom – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto