LUMI B Këndon kryesisht: Hip-Hop

Lumi B është një këngëtar i njohur. LUMI B eshte nje reper ne grupin KAOS me shokun e tij Viganin. Ai ka shume kenge si: "S'PO DIHET CKA U BO", "WRONT" me MC Kreshen, "SUPERSTAR" ne bashkpunim me Aferdita Dreshaj, "CELE CADREN" me P.I.N.T, DJ Flow. Hiti me i ri eshte "President" dhe beri shperthim te madh ne rrjetet sociale. Beatin e kenges "President" e beri Strike Beatz dhe pika e nisjes u be nga DJ Blunt.Lumi eshte i martuar me Miranda Mehmetin dhe ka nje djale, Blini, i lindur me 21-12-2012.Dhe ka nje kenge me Noizyin MC Kresha Lil KOlin Varrosin TaKe Picture.

Nuk mund ti harrojme dhe disa nga kenget e fundit si: Hi Lumi,Rude Girl,Aha aha, e shume hite tjera qe nuk harrohen dhe qe na ka frymezuar reperi me tekstet e tij.

Nuk jane kto videoklipet apo kenget e fundit edhe shume tjera priten nga Lumi vetem "Coming Soon"