Lunner është një komunëqarkun Oppland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 292 km² dhe popullsi 8463 banorë[1].

Lunner
Lunner sentrum.jpg
Stema zyrtare e Lunner
Popullsia
 • Total8.463
Faqja zyrtarewww.lunner.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Lunner – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto