Ma'an (arabisht: مدينة معان) është një qytet në governoratin Ma'anJordani.

Ma'an
مدينة معان
Qytet
Petra-Locomotive.jpg
Popullsia
 • Total50.350

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Ma'an – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale