Madaba (arabisht: مدينة مادبا) është një qytet në governoratin MadabaJordani.

Madaba
مدينة مادبا
Qytet
20100924 madaba28.JPG
Popullsia
 • Total84.600 Increase

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Madaba – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale