Magellan është një progressive rock bend nga Kalifornia, Shtetet e Bashkuara, që u formua në vitin 1985 nga vëllezërit Trent dhe Wayne Gardner.

Magellan
Magellanband.jpg
Të dhëna
PrejardhjaFlag of the United States.svg San Francisko, Kaliforni, Shtetet e Bashkuara
ZhanretProgressive rock
Vitet aktive1985 - prezent
Shtëpitë diskografikeMagna Carta Records
AnëtarëtTrent Gardner
Wayne Gardner

AnëtarëtRedakto

DiskografiaRedakto