Masumiyet (Shqip: Pafajshmëria) është një serial televizive turk drejtuar nga Ömür Atay dhe shkruar nga Sırma Yanık.

Mahsumiyet
GjiniaDramë
Thriller psikologjik
Shkruar ngaSırma Yanık
Regjia ngaÖmür Atay
ShtetiTurqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve1
Nr. i episodeve13
Prodhimi
ProdhuesiFaruk Turgut
Kohëzgjatja120 minuta
Transmetimi
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi i parë24 shkurt 2021
Transmetimi origjinal24 maj 2021
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

PërmbledhjaRedakto

Historia sillet rreth jetës së Bahar (Deniz Çakır), një grua e martuar dhe nënë e dy fëmijëve. Sidoqoftë, një ditë, jeta e saj e thjeshtë dhe e zakonshme ndryshon kur vajza e saj 19-vjeçare bie në dashuri me një djalë të gabuar. Vajza e saj Ela (İlayda Alişan) dashuria e parë nuk është një student kolegji në moshën e saj, por shefi i babait të saj 35-vjeçar. Ai, nga rruga, është gati të martohet me ish-të dashurën e tij.

Bahari përpiqet të shpëtojë vajzën e saj nga kjo marrëdhënie e gabuar. Jeta e Baharit dhe familjes së saj, mbi bazat e të gjitha përmbysjeve, ndryshon përgjithmonë në ditëlindjen e 19-të të Ela.

LuajnëRedakto

TransmetimiRedakto

Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Epizodat e sezonit Viti i sezonit Programi
Sezoni i parë E mërkurë 20.00 24 shkurt 2021 24 maj 2021 13 2021 Fox