Mali Loshinj

Mali Lošinj (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Primorje-Gorski KotarKroaci.

Mali Lošinj
Popullsia
 • Gjithsej5.960

Demografia Redakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 5960 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 5990 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 6296 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.5%[2].

Projekte të tjera Redakto

Referime Redakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Primorje-Gorski Kotar