Mallun (greqisht: Μαλουνίου/Malouníon) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Mallun
Μαλουνίου
Fshat
Vendndodhja
Mallun is located in Greqia
Mallun
Mallun
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 37′ 39″ Veri

20° 26′ 44″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto