Mandel Bruce "Mandy" Patinkin lindi më 1952. Është një aktor dhe komedian.

Mandy Patinkin
MandyPatinkin 1 13 12.JPG
Patinkin, 2012
Informacione personale
Vendlindja Chicago, Illinois, U.S.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.