Manjola Nallbani ose Nalbani lindur me 3 Gusht 1969 është këngëtare shqiptare nga Tirana. Ajo është mêsuese e solo këndimit në akademinë e arteve Ka të mbaruar fakultetin e arteve tê muzikës dega Solo Këndim në akademinë e arteve ku dhe punon tani.[1]

DiskografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Manjola Nallbani :: Biografia". www.teksteshqip.com.