Marek Ujlaky (lindi më 26 mars 1974) ishte futbollistë sllovakë. Ai ka luajtur më së shumti në skuadrën FC Spartak Trnava.

Marek Ujlaky
Të dhënat personale
Emri i plotëMarek Ujlaky
Data e lindjes26 mars 1974
Vendi i lindjesZeleneč, Sllovakia
Gjatësia1.81 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor
Karriera në rini
1982 - 1987ŠK Slávia Zeleneč
1987 - 1992FC Spartak Trnava
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–2000FC Spartak Trnava240(55)
2000–2001FK Drnovice15(1)
2001FC Spartak Trnava (huazim)16(9)
2001ŠK Slovan Bratislava16(2)
2002–2007FC Spartak Trnava127(30)
2007FC Senec13(3)
2008FC ViOn Zlaté Moravce23(2)
2009UFC Tadten
2009OŠK Šúrovce
Ekipi kombëtar
1995–2001Sllovakia40(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).