Meir Jix'hak Halevi

politikan izraelit
(Përcjellë nga Meir Yitzhak Halevi)

Meir Yitzhak Halevi (Hebraisht: מאיר יצחק-הלוי) lindi më 1953 në Jeruzalem dhe është me prejardhje jemene, pasi që gjyshi i tij ishte rabin i Jemenit. Ai është politikanë izraelitë dhe kryetari i 8-të i Eilatit.[1]

Meir Yitzhak Halevi

ReferimetRedakto

  1. ^ Kubovich, Yaniv; Zarchin, Tomer (21 nëntor 2010). "Eilat mayor knew of assault allegations against Bar-Lev". Haaretz. Marrë më 8 korrik 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)