Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Metro Vankuver (kthjellim).


Metro Vankuver është një qytetprovincën Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 2877.36 km² dhe popullsi 2318200 banorë.[1]

Metro Vankuver
Greater Vankuver Regional District
—  qytet  —
Metro Vankuver is located in Kanadaja
Metro Vankuver
Metro Vankuver
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°16′00″V 122°58′00″P / 49.266667°V 122.966667°P / 49.266667; -122.966667 (Metro Vankuver)Koordinatat: 49°16′00″V 122°58′00″P / 49.266667°V 122.966667°P / 49.266667; -122.966667 (Metro Vankuver)
Sipërfaqja 2.877,36 km2
Popullsia 2.318.200 banorë 2007
Dendësia 805,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
www.metroVankuver.org

ReferimetRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike